Az első edzés 15 éve, 1997 novemberében volt az Oktogon dojóban...
Jó régen volt, és a legrégebbiek közül már csak Zsolt, Gyula és Józsi jár rendszeresen edzésre.
Azonban a Misogi Aiki Dojo azóta is töretlenül működik, haladunk előre az Úton két csoportban - egy kezdőben és egy haladóban.
A régi ösvényt, Tamura sensei vonalát (a sensei halála óta) kezdi kiegészíteni Yamada sensei Aikido-világképe, ami így egy kicsit új megvilágításba helyezi a régóta gyakorolt technikákat.
Sebaj, folyamatosan változni kell, mert ha megragadunk egy szinten, akkor onnan észrevétlenül csak süllyedni fogunk.
A 15 év azonban elég kerek dátum ahhoz, hogy ezt megfelelőképpen meg is ünnepeljük!
Ezt tettük nov. 16-án a Mongol Étteremben 🙂
Yamada sensei jobbkeze, Donovan Waite sensei (7. dan) tartott edzőtábort Aradon.
A viszonylag közeli helyszín miatt 13-an képviseltettük magunkat Magyarországról, ebből 5-en a Misogi Aiki Dojo színeiben:
A tábor igen intenzív volt, és a nekünk merőben újszerű megközelítés nem csak fizikailag, de szellemileg is próbára tette a képességeinket. Donovan sensei meglehetősen erőteljes, nagyívű, ám hatékony technikái sokban különböznek a Tamura senseitől tanultaktól, épp ezért jelent komoly kihívást, hogy az évtizedek óta gyakorolt utat most más szemszögből közelítsük meg. Összességében véve jól álltuk a sarat, amihez hozzásegített, hogy mindkét este sikerült magunkat lelazítani a környékbeli pub-okban. 🙂
Pár kép a családias hangulatú edzőtáborról
2012. jún. 28 - júl. 1-ig tartott Agárdon Donovan Waite (7. dan) sensei edzőtábora, amin a Misogi Aiki Dojo mind a 10 jelentkezője sikeres dan vizsgát tett az alábbi fokozatokból:
3. dan: Becze Zsolt, Czoch András, Koczkás József, Nagy Gyula, Mondik Attila
2. dan: Papp Rege Sugárka, Stoia Csaba, Tóth Zoltán
1. dan: Gaál Oszkár, Visky Balázs
Továbbá dojónkból sikeres kyu-vizsgát tett: Fehér Gábor (1. kyu), Géczi Szabolcs, Pándi Máté (4. kyu), Jenei Kata (6. kyu).
Gratulálunk!