Misogi logo
Misogi Aiki Dojo
facebook ikoninstagram ikontiktok ikonyoutube ikon

Alább olvashatjátok Yamada sensei év végi üzenetét, amit a Sansuikai Europe (Yamada sensei európai dojói) számára küldött:

"Kedves barátaim a Sansuikai Europe-nál!

Egy olyan idős embernek, mint amilyen én vagyok, hihetetlen, hogy szinte itt az év vége, így hát ez lesz az év végi és az újévi köszöntőm. Gyorsan elrepült ez az év.

Épphogy befejeztem a Bécsben tartott edzőtáboromat, ahol nagyon jól éreztem magam, és ugyanolyan meleg fogadtatásban részesültem, mint bárhol, ahol ezévben tábort vezettem. El tudjátok képzelni, hogy idén hétszer voltam Európában? Több időt töltöttem itt, mint amennyit New Yorkban.

Mindenhol Európában, ahol jártam, úgy tűnik, hogy az emberek jól érzik magukat a tatamin, ahogy én is jól érzem magam veletek. Ez nagy örömmel tölt el és büszkévé tesz, mert minden alkalommal látom az Aikidóban bekövetkező hatalmas minőségi fejlődéseteket.

Mindjárt beköszönt az újév, és én egy hasonlóan tartalmas évet várok. Nagyon megtisztelve érzem magam, amikor számos országból meghívást kapok, és rosszul esik, ha a szoros időbeosztásom miatt nemet kell mondanom. Remélem megértitek! A márciusi belgiumi és barcelonai, továbbá az augusztusi német táborok több okból is fő eseménynek számítanak - ilyen pl. a fokozatbeli előmenetel kérdése.  Emiatt legyetek szívesek és próbáljatok meg részt venni valamelyiken.

Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog újévet kívánva:

Yamada Yoshimitsu"

Hivatalosan először jött hazánkba a HBSE meghívására Yamada Yoshimitsu sensei (8. dan), O-Sensei kései uchi-deshijeinek (közvetlen tanítvány) egyik utolsó képviselője. Igaz, Yamada sensei 2002-ben Tamura sensei barátjaként, annak meghívására ellátogatott már hozzánk, de akkor csak egy edzést vezetett.

Most azonban az október 22-23-i edzőtábort teljes egészében ő tartotta, amin kiemelkedően sokan, több, mint 250-en vettünk részt. Yamada sensei élő legenda, így nem csoda, hogy sok külföldi aikidoka (ukrán, lengyel, osztrák, német, spanyol, román) is érkezett a pesti edzőtáborba.

Yamada sensei technikáit a letisztultság, a külső távon futtatott, nagy körívek jellemzik, de egy nem aikidokától már azt is hallottam, hogy a mester "kifejezetten elegánsan" mozog. A tömeg ellenére igyekeztünk ezt a fajta mozgást a lehetőségekhez képest megvalósítani. Az összességében kimondottan jó hangulatú tábor egyetlen szépséghibáját a kinti 25 fokra rátromfolni igyekvő radiátorok jelentették, amik ontották magukból a meleget. Minden azért nem lehet tökéletes...

Yamada sensei a Misogi Aiki Dojo tagjaival:

Agard.2013.6.29

 

Agard.2013.6.29

 

Agard.2013.6.29

 

Agard.2013.6.29

Idén is jó hangulatban, edzéshez kifejezetten kellemes időben telt a nyári edzőtáborunk.

A dojo tagsága mellett Érdről, Veszprémből ill. az ős BME-dojóból is jöttek "régi motoros" aikidokák.

Jövőre ugyanekkor, ugyanitt...

Agard.2013.6.29

Jún. 16-án, szombaton délután a tanévzáró HBSE edzőtáboron a Misogi Aiki Dojo tagjai sikeres vizsgát tettek:

2. dan

1. dan

2. kyu

4. kyu

6. kyu

Gratulálunk a vizsgázóknak, derekasan helyt álltak a nagy melegben!

 

Ismét megtartjuk a szokásos nyári Misogi Aikido tábort, idén

június 27 (csütörtök du) – július 1. (hétfő du)

A tábor kiírását alább láthatjátok, jelentkezni edzésen személyesen vagy akár itt a honlapon a Kapcsolat menüpontban lehet.

Agard-Aikido-tabor-2013

Igen népszerű volt az április 6-i "4-5-6 Aikido tábor", amit az országból összegyűlt kb. 200 aikidoka részvétele jól mutat.
Mi is szép számmal képviseltettük magunkat a Misogi Dojóból - keressétek meg magatokat a képeken! 🙂

Aikido-4-5-6_e

Aikido-4-5-6_v

Április 6-án a Honvédban (Bp, Tüzér u. 56.) a Nemzeti Aikido Szövetség szervezésében

4-5-6 Aikido találkozó

edzőtábor lesz. Edzésvezetők:

10.15–11.15   Molnár János (4. dan, Aikikai) – HBSE
11.15–12.15  Márton Imre (5. dan, Aikikai) – Makó Budo Club
12.30–13.30  Várszegi Rudolf (6. dan, Aikikai)

Aznap, 17-19.30-ig a Közgázon (Kinizsi u. 1.) kyu fölkészítő lesz.

Gyertek mindkét programra!

4-5-6 Aikido találkozó - plakát

Fölkerült a honlapra a Yamada sensei-jel 2013. februárjában készült interjú.

Érdemes elolvasni, mert átfogó képet nyújt az Aikidóról: a kezdetektől napjainkig. Yamada sensei nagyon őszintén beszél, és nem rejti véka alá a véleményét az aikidós társadalomról ill. Aikido-politikáról sem.

Yamada sensei hozzánk közel, Krakkóban tart edzőtábort 2013. máj. 24-26-ig. A dojóból jópáran megyünk.

Ime a tábor részletes kiírása:

 

A szokásos farsangi HBSE kurzus délutánján ismét kyu-vizsgát rendeztünk a Közgáz tatamis tornatermében, a Kinizsi utcában.
Dojónkból 9-en álltak föl megmérettetni magukat, és mindannyiunk nagy örömére, az összes jelentkező sikeresen vette az újabb akadályt.

Sikeres vizsgázóink:

dr. Borhy László – 1. kyu
Sándor Ildikó – 1. kyu
Zékány Béla – 1. kyu

Géczi Szabolcs – 3. kyu
Pándi Máté – 3. kyu

Németh István – 4. kyu
Saly Miklós – 4. kyu

ifj. Fehér Gábor – 5. kyu
Jenei Katalin – 5. kyu

Gratulálunk!!!

 

 

 

Sokat gondolkoztam az utóbbi időben az edzésre járáson. Még régebben Andi hívta fel arra a figyelmemet, hogy milyen sok különböző ok vezet minket el hétről hétre ugyanarra a helyre. Van, akit a lába visz, eszébe sem jut máshova menni. Van, aki a társaság miatt. Van, akit a technikai tökéletesedés ígérete csábít. Van, aki a benne felhalmozódott feszültséget szeretné levezetni. Olyan is van, aki ezért is és azért is jár. Ahány ember, annyi indok, annyi cél.

De azért van néhány közös is. Az egyik ezek közül pedig a fejlődés utáni vágy. Vagy inkább a hit, hogy fejlődünk. Ezt persze elég nehéz lemérni, hiszen nincsenek versenyek, nincs léc, amit át kell ugrani, nincs mérhető adat. Egyedül a megérzéseinkben és a külső szemlélő ítéletében bízhatunk. No és a félévente bekövetkező megmérettetésekben.

Érdekes tendencia, hogy a kyu(dan)-vizsga közeledtével megnő a denzitás a dojóban. Hirtelen szorgalmas, odafigyelő tanulókká válunk. De mi van akkor, amikor nincs „vizsgaidőszak”? Akkor miért nem fontos a megjelenés? Akkor miért lesz minden más fontosabb, halaszthatatlanabb? És ha alapvetően annyira nem is fontos az edzés, akkor miért válik hirtelen fontossá a vizsga előtt? Milyen gondolat lehet mögötte? „Eltelt egy naptári év a legutóbbi vizsgám óta, tehát megértem a következő fokozatra”? Behozható néhány hét alatt az, ami kimaradt az előtte lévő évben?

Persze, mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy egy adott dolog, egy hobbi (és mondjuk legyen pont az Aikido) mennyire fontos neki. Mennyi időt és mennyi energiát szán rá. De csodát ne várjunk! Nem a kezdetektől eltelt évek számától leszünk egyre ügyesebbek, hanem a kitartó gyakorlástól.

Papp Rege Sugárka

Misogi Aiki Dojo
© 2026 Minden jog fenntartva.
facebook ikoninstagram ikontiktok ikonyoutube ikon
crossmenuchevron-down